top of page
Фото автораКЗЗСО №3

15 січня – святкуємо річницю Державного Гімну України



Історія створення Державного Гімну України


15 січня 1992 р. музична редакція Державного гімну була затверджена Верховною Радою України, що знайшло своє відображення у Конституції України. 6 березня 2003 р. Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Державний гімн України". Законопроектом пропонувалося затвердити як державний національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами тільки першого куплету і приспіву пісні Павла Чубинського "Ще не вмерла Україна".

Закон України "Про Державний Гімн України" від 6 березня 2003 року.


Стаття 1. Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:


"Ще не вмерла України і слава, і воля,

Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду".

Стаття 2. Встановити, що урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України.

Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.









Михайло Вербицький — один із перших композиторів-професіоналів Галичини, яскравий представник національної композиторської школи. У 1863 році він написав музику на вірші Павла Чубинського "Ще не вмерла Україна", яка нині відома як Державний Гімн України.


Історія створення українського гімну починається з 1862 року, коли український етнограф, фольклорист і поет Павло Чубинський написав вірш "Ще не вмерла Україна".







З Україною в серці!


Хай в серці кожної дитини живе любов до України!

9 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page